معادن رزن

رستاک سنگ فلات آسیا
رستاک سنگ فلات آسیا

شرکت رستاک سنگ فلات آسیا 

شرکت رستاک سنگ فلات آسیا بهره­بردار معدن بزرگ رزن همدان می باشد که شاغل کردن ده ها نفر از شهرستان رزن و تامین خاک مورد نیاز صنعت کاشی و سرامیک جزئی از اهداف این شرکت در چرخه اقتصادی کشور می باشد

معادن فلدسپات رزن (آق داغ 1 و 2 و آق داغ غربی)

مجموعه معادن مورد نظر در استان همدان، بخش مرکزی شهرستان رزن، در مجاورت روستای ورقستان واقع شده است. فلدسپات رزن شامل آق داغ 1، آق داغ 2 و آق داغ غربی که به­ صورت سه پلی­گون چند ضلعی با مجموع مساحت 5/1 کیلومتر مربع و دارای ذخیره قطعی بیش از 6 میلیون  تن و استخراج سالیانه در حدود 500/000 تن به­صورت  روباز می­ باشد.   

بهره­بردار آن شرکت رستاک سنگ معدنی فلات آسیا از مجموعه معدنی فلات آسیا می­باشد.

با انجام مطالعات شیمیایی به روش XRF و کانی­شناسی به روش XRD کانی­های اصلی تشکیل ­دهنده ماده معدنی در این معدن کانی فلدسپات گروه پلاژیوکلازها (آنورتیت _ آلبیت) می­باشند و در بررسی مربوط به خواص فیزیکی، ویژگی مهم این ماده معدنی ضریب انبساط حرارتی (α) مناسب و رنگ نسبتاً سفید آن است. با توجه به این­که در تولید کاشی و سرامیک­های پرسلانی و کف، تهیه­ ی بدنه­ های سفید پخت از اهداف اصلی تولید کنندگان می­ باشد، به منظور نیل به این هدف در تولید بدنه­ سفید رنگ از کانی­های سیلیس­دار استفاده می­شود که این امر موجب افزایش ضریب انبساط حرارتی بدنه می­گردد لذا با مصرف این ماده معدنی  تعادل لازم در ضریب انبساط حرارتی بدنه برقرار می­شود.

Title Element

شرکترستاک سنگ فلات آسیا
معدنرزن همدان
شناسه ملی۱۰۱۰۳۴۳۰۹۲۶
شماره پروانه بهره برداری ۸۸۹-۱۰۵
شماره ثبت۳۰۷۴۳۹
تاریخ ثبت۱۳۸۶/۶/۳۱
آدرسهمدان – سرد رود – روستای کوه آق داغ
محصولفلدسپار
SiO2 %Al2O3 %Fe2O3%TiO2 %CaO %MgO %Na2O %K2O %SO3 %Loi %MnOP2O5%Sample
۵۷٫۶۲۱۸٫۱۶۰٫۹۵۰٫۸۴۹٫۳۵۳٫۹۷۶٫۴۸۰٫۲۴<0.01۲٫۹۹۰٫۰۲۰٫۱۱F3

مصارف: کاشی کف و دیوار – پرسلان – گرانیت – چینی بهداشتی – چینی مظروف

محصولاتمعادنتماس با ما