خاک صنعتی

خاک­های صنعتی در اصل به خاک­هایی اطلاق می­شود که بواسطه داشتن ترکیب خاص همراه با ویژگی­ها و خواصی همچون رنگ سفید، سبک بودن، سختی بالا و … که بطور گسترده در صنعت مورد استفاده قرار می­گیرند. این خاکها بر خلاف خاک­های معمولی که حاصل فرسایش انواع سنگ­ها هستند، تحت شرایط خاص تشکیل و از معادن استخراج می­گردند. خاک‌های صنعتی وابسته به کاربردشان دسته­بندی می‌شوند و هر کدام در یک گروه قرار می‌گیرند که مناسب انجام یک کار خاص هستند.

خاک صنعتی

خاک صنعتی چیست؟

کانی‌های صنعتی زیادی تاکنون تحت عنوان خاک‌های صنعتی به‌کار گرفته شده‌اند. اساس تقسیم‌بندی خاک‌های صنعتی در کشورها بسته به کاربردشان متفاوت است، اما در یک چیز مشترک هستند و آن این است که عمده خاک‌های صنعتی در گروه انواع رس‌ها قرار می‌گیرند. رس‌ها بسته به کاربردشان معانی و تعاریف ویژه دارند و در حقیقت رس نامی نیست که نزد همه یکسان باشد. خواص شیمیایی و ساختمان رس‌ها تا نیمه قرن بیستم به خوبی شناخته نشده بود، ریزی دانه‌های رس علت اصلی ناشناخته ماندن کانی در بررسی آن‌ها بود. کاربرد پرتوهای رونتگن در تجزیه و تحلیل ساختمان آن‌ها و کاربرد میکروسکوپ الکترونی برای مشاهده ذرات بسیار ریز این کانی‌ها، معلوم داشت که ویژگی‌های منحصربه‌فرد رس‌ها پی‌آمد مستقیم ابعاد و ساختمان شبکه‌ای ویژه آن‌ها است.

 

آنالیز محصول معدن آوج

معدن آوج

مشخصات فنی :

مطالعات کانی شناسی به روش XRD و شیمیایی به روش XRF نشان دهنده این است که کانی اصلی آن ایلیت بوده و با توجه به وجود قلیایی بالای آن دارای نقطه ذوب بسیار پایین آن است که یک مزیت در صنعت مصرف کننده می باشد و مطالعه خواص فیزیکی نشان دهنده استحکام خشک و پخت و پلاستیسیته مناسب و انقباض بعد از پخت بسیار عالی و ویژگی منحصر به فرد این کانی جذب آب در حد صفر آن است که وجود همه این خواص به عنوان مزیت محسوب می گردد.

SiO2 %Al2O3 %Fe2O3%TiO2 %CaO %MgO %Na2O %K2O %SO3 %Loi %MnO%P2O5 %Sample
۶۹٫۰۶۱۳٫۴۶۱٫۴۶۰٫۱۹۱٫۲۱۳٫۷۰٫۷۲۳٫۴۶۰٫۱۵٫۸۹۰٫۰۱۰٫۰۶IK
۶۱٫۲۳۱۲٫۰۲۲٫۳۹۰٫۲۳۴٫۹۶۴٫۹۰٫۶۵۳٫۴۶۰٫۰۱>۱۰٫۷۶۰٫۰۲۰٫۰۹IDK
آنالیز محصول معدن گورجق

معدن گورجق

مطالعات کانی شناسی به روش XRD و شیمیایی به روش XRF نشان دهنده ترکیب اصلی بنتونیت و کائولینیت در ترکیب اصلی آن همراه با عناصر قلیایی است و این به معنای وجود ویژگی های مثبت از جمله استحکام خشک و پخت بالا و انقباض بعد از پخت مناسب آن است و می تواند در فرمولاسیون کاشی های پرسلانی و کف استفاده شود و بدلیل بالا بودن پلاستیسیته در تولید آجرهای نما با روش پرس خشک استفاده فراوانی دارد.

P2o5%Mno%Loi%So3%K2o%Na2o%Mgo%Cao%Tio2%Fe2o%Al2o3%Sio2%Sample
۰٫۰۳۰٫۰۱۳٫۶۹trasse۴٫۲۱٫۹۴۰٫۶۴۰٫۵۴۰٫۰۸۰٫۰۶۱۲٫۶۷۵٫۵۷SKG
آنالیز محصول معدن اسکوق

معدن اسکوق

مطالعات کانی شناسی به روش (XRD) و شیمیایی به روش ( XRF) نشان دهنده ترکیب اصلی آن ایلیت و کریستوبالیت بوده و هم چنین وجود قلیایی های بالا در این کانی است و مطالعه خواص فیزیکی نشان دهنده رنگ سفید و پلاستیسیته عالی و استحکام خشک و پخت بالا و انقباض بعد از پخت بسیار مناسب است و از آنجاییکه ما در پرسلان ها به انقباض پخت بالا نیاز داریم وجود خاکهای روشن پخت با انقباض بالا برای فرمولاسیون ها بسیار اهمیت دارد و به همین جهت این معدن از جایگاه .خوبی در صنعت برخوردار می شود.

 

P2o5%Mno%LOI%So3%K2o%Na2o%Mgo%Cao%Tio2%Fe2o%Al2o3%Sio2%Sample
۰٫۰۶۰٫۰۱۳٫۸۷۰٫۰۲>۴٫۴۶۱٫۳۹۰٫۴۵۰٫۶۷۰٫۰۶۰٫۵۹۱۳٫۰۱۷۵٫۲۱SKE
خاک صنعتی
نام صنعتی N/A
فرمول شیمیاییN/A
درجه خلوصN/A
نام های دیگرN/A
گریدN/A
بسته بندیN/A
محصولاتمعادنتماس با ما