بال کلی

بال کلی
نام صنعتی N/A
فرمول شیمیاییN/A
درجه خلوصN/A
نام های دیگرN/A
گریدN/A
بسته بندیN/A

بال کلی چیست؟

بالکلی (Ball clays) یا رس صنعتی، خاک های رسوبی دانه ریز و بسیار پلاستیکی هستند که عمدتاً در ساخت سفال سفید استفاده می شوند و به دلیل انعطاف پذیری ، مقاومت در برابر آتش و رنگ روشنی که دارند، ارزشمند هستند. بالکلی ها دارای ترکیبات بسیار متغیری هستند و از مخلوطی تشکیل می شوند که در درجه اول از کائولینیت ، میکا و کوارتز تشکیل شده  که هر یک از آنها خواص مختلفی به خاک رس می بخشند.

 

آنالیز محصول معدن آباده

معدن آباده

مشخصات فنی :

مطالعات کانی شناسی به روش XRD و شیمیایی به روش XRF نشان می دهد که کانی های اصلی آن پیروفیلیت ،ایلیت و کوارتز می باشد. منتهی کوارتز آزاد آن پایین است و بررسی خواص فیزیکی وجود استحکام خشک و مناسب و پایین بودن ضریب انبساط حرارتی آن است. با وجود مینرالهای پیروفیلیت و ایلیت دارای مقادیر خمشی بسیار خوب و دانسیته (۶/۱) و α پایین مصرف زیادی در کارخانجات کاشی و سرامیک دارد.

SiO2 %Al2O3 %Fe2O3 %TiO2 %CaO %MgO %Na2O %K2O %SO3 %Loi %Sample
۵۸٫۹۶۲۵٫۹۵۳٫۶۹۱٫۴۴۰٫۲۲۰٫۱۹۰٫۹۸۱٫۹۲۰٫۰۸۶٫۳۳Ball Clay Type 1
۵۴٫۵۲۵٫۶۸5_7۱٫۰۴۰٫۳۸۰٫۲۶۰٫۸۷۲٫۰۷۰٫۱۸۷٫۲۷Ball Clay Type 2
۵۳٫۱۶۲۶٫۰۴8_10۰٫۸۸۰٫۷۰٫۲۷۰٫۸۸۲٫۱۴۰٫۲۷٫۵۱Ball Clay Type 3
۵۱٫۵۶۲۴٫۳۷11_13۱٫۲۵۰٫۱۷۰٫۲۶۰٫۹۸۲٫۱۱۰٫۳۷٫۲۸Ball Clay Type 4
۵۶٫۳۷۳۰٫۴۹۰٫۹۱٫۲۲۰٫۲۳۰٫۱۹۱٫۶۱۲٫۰۵۰٫۱۶٫۷۷Ball Clay Type SFA
۵۹٫۰۸۲۶٫۹۵۱٫۸۳۱٫۴۴۰٫۲۲۰٫۱۹۰٫۹۸۱٫۹۲۰٫۰۸۶٫۳۳Ball Clay Type SFB
۵۷٫۰۹۲۷٫۴۴۲٫۷۵۱٫۱۸۰٫۲۲۰٫۲۲۰٫۹۹۲٫۲۹۰٫۰۵۶٫۶۸Ball Clay Type SFC
آنالیز محصول معدن دامغان

معدن دامغان

مشخصات فنی :

معادن بالکلی در تولید چینی های بهداشتی و بدنه های پرسلان در صنعت کاشی و سرامیک مصرف فراوانی دارند و اکثر این معادن در منطقه طبس قرار دارند  و معمولاً به صورت رگه ای و ذخایر پایین هستند و همچنین دارای کربن و سولفور بالا می باشند که عناصر مزاحم محسوب می شوند ولی بررسیهای شیمیایی و کانی شناسی و خواص فیزیکی در این معدن نشان میدهد که کانی اصلی آن ایلیت و سایر کانی ها کوارتز ، مسکویت و کائولینیت است که نشان دهنده وجود استحکام خشک و پخت خوب با جذب آب پایین و انقباض بعد از پخت بالا در این ماده معدنی است که همگی از ویژگی های مثبت هستند و همچنین عاری از عناصر مزاحم می باشد که یک فریت بسیارخوب برای این خاک است . با توجه به ویژگی های مذکور بازار مصرف این بالکلی در صنایع مصرف کننده به سرعت رو به رشد است . این معدن دارای ذخایر بسیار زیاد سیلیس کنگلومرایی می باشد که بعد از فرآوری ، سیلیسی با خلوص بسیار بالا بدستت می آید . هزینه های فرآوری آن بدلیل نداشتن سختی اولیه بالا و همچنین درصد استحصال بالا ( حدود ۸۰ درصد ) پایین است و ارزش افزوده آن بسیار بالا ( حدود ۳۰۰ درصد ) می باشد . احداث این فرآوری می تواند یکی از پروژه های بزرگ ملی باشد .محصول این فرآوری ارزش صادراتی بسیار خوبی دارد و پتانسیل صادرات به بیشتر کشورهای جهان را دارد .

%P2o5%Mno%LOI%So3%K2o%Na2o%Mgo%Cao%Tio2%Fe2o3Al2o3%Sio2%Sample
۰٫۱۱۰٫۰۱>۶٫۸۲۰٫۱۳۳٫۶۱۰٫۳۲۰٫۷۳۰٫۰۷۰٫۸۱۰٫۹۵۲۱٫۵۶۶۴٫۷۹A1
آنالیز محصول معدن نگین اردکان

معدن نگین اردکان

مشخصات فنی :

مطالعات کانی شناسی به روش XRD و شیمیایی به روش XRF نشان دهنده این است که کانی اصلی این ماده معدنی ایلیت و مسکویت همراه با قلیایی ها است . به همین دلیل در خواص فیزیکی شاهد دانسیته و ویسکوزیته خوب که باعث افزایش راندمان اسپری دایرها میشود و وجود مقاومت خام، خشک و پخت بسیار خوب و انقباض بعد از پخت که پارامتر کیفیت در محصول نهایی است این ماده معدنی دارای دو رنگ پخت روشن و تیره می باشد . که هر دو بدلیل موقعیت جغرافیایی خوب معدن (نزدیکی به صنایع مصرف کننده ) قابلیت مصرف بالا دارند .

 

%Cr2O3%P2o5%Mno%LOI%So3%K2o%Na2o%Mgo%Cao%Tio2%Fe2o3%BaO%Al2o3%Sio2Sample
۰٫۰۱۰٫۲۸>۴٫۴۱۰٫۴۶۳٫۲۱۱٫۱۷۰٫۴۷۰٫۱۶۰٫۹۸۰٫۸۸۰٫۰۴۱۶٫۶۳۷۱٫۴۱BLH1
۰٫۰۱۰٫۲۹۰٫۰۲۴٫۲۵۰٫۲۶۲٫۶۶۰٫۸۴۰٫۳۷۰٫۲۱۰٫۸۵۳٫۶۵۰٫۰۴۱۴٫۵۳۷۰٫۷۲BLH2
محصولاتمعادنتماس با ما